MARKALAR

DURU DUAL MERCİMEKLİ

Duru Bulgur "doğal" taş değirmende üretilen tek bulgurdur. Bulgur parlatma islemi yapilmadan uretilir; bulgurun kepekli ve dogal yapisi korunur. Bu sebeple lif ve mineral bakimindan en zengin bulgur Duru Bulgur'dur.

Duru'nun üretim teknolojisi, tamamen ürünün doğallığını korumak adına geliştirildiğinden bulgurun lezzeti ve doğallığı dört bin yıl önceki Mezopotamya medeniyetinden bugüne bozulmadan gelmiştir.

Birbirine çok yakışan protein kaynağı mercimek ve lif oranı en yüksek bulgur türü olan Duru Başbaşı bulgurun sağlıklı karışımı, Duru Dual Mercimekli Bulgur.

Pratik, lezzetli ve besleyici Duru Dual Mercimekli Bulgur, siz ve sevdikleriniz için tek başına bir öğün olarak 20 dakikada hazır.

İçindekiler: Doğal taş değirmende öğütülen Başbaşı Bulgur (Pilavlık Tane Bulgur) %86 Haşlanmış ve Kurutulmuş Yeşil Mercimek %14

Menşei: Türkiye

Gramaj: 250g

Raf Ömrü: 1 yıl

Alerjen: Buğday gluteni içerir.

Ürün Kullanma Talimatı :Ürünü kullanmadan önce ıslatmayınız veya yıkamayınız. Pişirme esnasında ölçek olarak 1 su bardağı bulgura, 2 su bardağı kaynar su kullanınız.

*Güneş ışığı almayan serin ve rutubetsiz ortamda saklayınız.

Porsiyon Büyüklüğü: 100 g
Belirtilen besin değerleri 100 g kuru madde, enerji ve besin öğeleri; yetişkinler için 2000 kcal üzerinden hesaplanarak verilmiştir.

Besin Öğeleri (100 g) Değerler
Enerji 1387 kJ
341 kcal
Yağ 1.1 g
Doymuş Yağ 0.3 g
Karbonhidrat 62.3 g
Şeker 3.3 g
Lif 10.6 g
Protein 13.7 g
Tuz 0.2 g
Ürünün Sunulduğu Ambalaj Çeşitleri
Gramaj Koli İçi Adet Paletteki Koli Raf Ömrü
250 g 8 180 1 yıl

Ürünün Kullanılabileceği Yemek Türleri

  • Pilavlar
  • Salatalar

Ürünle alakalı tarifler için: www.durupazar.com adresini ziyaret edebilirsiniz.