KURUMSAL

SOSYAL SORUMLULUK

 • Yerli Buğday Tohumu Projesi

  Ürettiği bulgurun kalite ve doğallığı korunarak gelecek nesillere aktarılması amacı ile Duru Bulgur, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı. Ar-Ge çalışmaları ile geçmişte kullanılan ama bugün tohumlarına az rastlanan yerli buğdayın çeşitlerinin yeniden tarım endüstrisine kazandırılması hedefleniyor.

 • Yunus Emre Dîvanı’nın en eski nüshası koruma altında !

  Kültürel ve tarihi değerlerin korunması ve bu değerlerin gelecek nesillere aktarılması sorumluluğunu üstlenen Duru Bulgur, Yunus Emre Divânlarının en eski nüshası olarak kabul edilen Karaman Nüshasını koruma altına aldı. Duru Bulgur yayınların çıkan eser, tüm Üniversite kütüphanelerine bağışlandı.

 • Sağlıklı Çocuklar, Sağlıklı Nesiller

  Dört bin yıllık bulgur geleneğine sahip çıkarak gelecek kuşaklara aktarımı konusundaki faaliyetleri ile her geçen gün yeni projeler üreten Duru Bulgur, anaokulu ve ilkokul öğrencilerine bulgur eğitimi veriyor. Bulgurun faydalarını çocuklara anlatarak, çocukların daha sağlıklı beslenmesini, hazır gıdaların tüketimini ve bu gıdaların sebep olduğu sağlı problemlerini azaltmayı hedefliyor.

 • Anadolu’nun Bulgurlu Yemekleri

  Duru Bulgur, Anadolu’nun bilinen veya zamanla unutulmuş bulgurlu tüm yemeklerini gün yüzüne çıkarıyor. Selçuk Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Nermin Işık tarafından hazırlanan kitap 2018 yılında okuyucu ile buluşacak. Anadolu’nun tüm bulgurlu yemeklerini içeren kaynak eser aynı zamanda bulgurlu tarifleri de koruma altına alıp, gelecek kuşaklara aktarımını sağlayacak.

 • Sağlıklı Beslenelim, Sağlıklı Besleyelim

  Duru Bulgur, bulgurun çocukların beslenmesinde çok önemli bir besin olduğunu anlatmak amacıyla, kadınlara yönelik bulgur eğitimleri düzenliyor. Çocukların da sevebileceği bulgurlu yemeklerden de örnekler verildiği eğitimlerde, bulgurun sağlık ilişkisin anlatıldığı, bulgurlu yemeklerin bulunduğu kitaplar hediye ediliyor. Sağlıklı bireylerin yetişmesinin ancak bilinçli annelerle olabileceğinden yola çıkarak, Duru Bulgur bu eğitimleri sürekli kılmayı hedefliyor.

 • Hentbol

  Duru Bulgur, Hentbol’un Türkiye’de farkındalığını artırmak ve bu spora daha fazla katılım sağlamak amacıyla, 2010 yılında İzmir Bağyurdu Hentbol Takımına maddi ve manevi destek oldu.

 • İşitme Engelliler Derneği

  Duru Bulgur, Karaman İşitme Engelliler Derneği tarafından gerçekleşen projeleri destekliyor.

 • Kızılay

  Duru Bulgur, Kızılay’a gıda yardımı yaptığı gibi, gönüllü olarak kan bağışçılığı da yapmaktadır.

 • Taekwondo

  Duru Bulgur, Türkiye’de bir ilke imza atarak, Taekwondo sporunun gelişimine katkıda bulunmak ve bu sporu yaymak amacıyla 2009’dan bu yana Karaman Performans Kulübünü destekliyor. Uluslararası şampiyonalarda büyük ödüller dönen Karaman Performans kulübü, ülkemizi gururla temsil ediyor.

 • TEMA

  Duru Bulgur, Tema tarafından gerçekleştirilen ağaçlandırma kampanyalarına fiili olarak katılarak ağaç hibe ediyor ve aynı zamanda bu etkinliklerde Duru Bulgur özel aracıyla katılarak katılımcılara yemek dağıtımı yapıyor.