KURUMSAL

BASIN BÜLTENİ

 • Uzmanlar öneriyor: Ramazanda bulguru eksik etmeyin

  Ramazan ayında dengeli ve besleyici gıdalar tüketilmesini tavsiye eden uzmanlar yüksek lif içeriği ve düşük glisemik indeksi sayesinde gün boyu açlık hissini azaltan aynı zamanda sağlıklı bir karbonhidrat kaynağı olan bulgurun yararlarına dikkat çekiyor.

  Mart 2024
 • Ekranların sevilen yüzleri Duru Gıda için kamera karşısına geçti

  Lezzetten ödün vermeyenler için kalite ve uzmanlığı ile Duru Gıda, dört dörtlük beslenme için hafta en az dört kez Duru diyerek izleyicinin karşısına çıkıyor.

  Mart 2024
 • Duru Gıda’nın Ünlü İsimler İle Dört Dörtlük Beslenmeyi Anlattığı Reklam Filmleri Yayında

  Lezzetten ödün vermeyenler için kalite ve uzmanlığı ile Duru Gıda, dört dörtlük beslenme için haftada en az dört kez Duru diyerek izleyicinin karşısına çıkıyor.

  Mart 2024
 • Duru Gıda’nın desteklediği sporculardan uluslararası başarılar

  Kurulduğu 2003’ten beri Duru Gıda tarafından desteklenen Duru Performans Spor Kulübü'nün genç sporcuları, uluslararası yarışmalarda ülkemizi başarıyla temsil ederek puan yükseltiyor. 11. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası ile Alanya Sezon Açılışı Yol Bisikleti yarışlarına katılan sporcular, dereceye girerek bronz madalya kazandı.

  Şubat 2024
 • Duru Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru: “Ülkemizin gizli hazinesi bakliyattır”

  Duru Gıda, en doğal ve lezzetli sonuçlar için geleneksel yöntemleri modern metotlarla birleştiren üretim yaklaşımıyla 89 yıldır sofralara bereketi taşıyor. Duru Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru, köklü tecrübeleriyle hem sektörün hem de Duru Gıda’nın 2023 yılını değerlendirdi.

  Şubat 2024
 • Duru, Gıda Kaybı ve İsraf Farkındalık Günü Konusunda Önemli İpuçlarını Paylaştı

  Dünya’nın her köşesindeki tüketicilerine güvenle tüketebileceği yenilikçi ürünlere imza atan Duru Gıda, 29 Eylül Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü kapsamında gıda kaybı ve israfın azaltılması için önemli ipuçlarını paylaştı.

  Eylül 2023
 • Ağız Tadıyla, Gönül Rahatlığıyla 88 Yıl!

  Duru Gıda’nın 88. yılı için hazırladığı reklam filminde, markanın tarladan sofraya ulaşan her bir ürün için gösterdiği titizlik, coşkulu bir akış ile işleniyor. Duru Gıda, uzun yıllara dayanan tecrübesini ve uzmanlığını samimi bir dille ekranlara yansıtıyor.

  Eylül 2023
 • Bulgur üretiminin geleceğine ata tohumu Ahmet Buğdayı damga vuracak

  Türkiye’de tahıl üretiminin önemli merkezlerinden Karaman’da buğday hasat sezonu devam ediyor. Duru Gıda’nın Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında geliştirilen ve bu yıl ilk kez çiftçiyle buluşan ata tohumumuz Ahmet Buğdayı’nda da ilk hasat gerçekleştirildi. Bulgurluk olarak ekimi yapılan; susuzluğa dayanıklı, kaliteli, yüksek verimli yapısıyla Ahmet Buğdayı’nın Türkiye ekonomisine 750 milyon TL’lik katkı sağlayacağı tahmin ediliyor.

  Ağustos 2023
 • Duru’dan, Yeni Nesil Aşure Filmi

  Lezzetten ödün vermeyen ama zamanının kıymetini bilenlerin tercihi Duru Pratik Ailesi’nin aşure günü özelinde hazırlattığı reklam filmi, iştah kabartan sahneleri ile seyirciyi içine çekiyor.

  Temmuz 2023
 • Duru Pratik ile nefis bir aşure sadece bir saatte

  Aşure keyfini sevdiklerinizle doya doya çıkartın diye, Duru Pratik’le aşure hazırlama süresini 1 günden 1 saate indirdik. Modern, sağlıklı ambalajlarda sunulan Duru Pratik ürünleriyle 1 saatte aşureniz hazır.

  Temmuz 2023
 • Duru’nun Sporcuları Uluslararası Taekwondo Şampiyonası’na Hazırlanıyor

  Türkiye’nin lider gıda firması Duru Gıda, Duru Spor Kulübü’ne verdiği destekle ülkemize şampiyon sporcular kazandırmaya devam ediyor. Adil Türk Cemal Toman Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda Duru Spor Kulübü sporcusu Aleyna Nur İli, Bronz madalya kazanırken Ahmet Çapacı da Gümüş madalyanın sahibi oldu. Duru Spor Kulübü sporcuları uluslararası şampiyonaya da hazırlanıyor.

  Temmuz 2023
 • Bayram Sofralarını Duru Ürünleri ile Lezzetlendirin

  Bulgurlu yemek tarifleriyle sofralarda lezzet şöleni yaşatan Duru Gıda, Kurban Bayramına özel “ÇOBAN PAYI” ve “BULGURLU İÇLİ BÖREK” tarifleriyle, hem sağlıklı hem de doyurucu bir lezzet sunuyor.

  Haziran 2023
 • Yaz Beslenmesinin Altın Kuralı: Bakliyatlar

  Sağlıklı yaşam biçimini topluma kazandırmayı hedefleyen ve ürünlerinde inovatif çözümler sunan Duru Gıda, yaklaşan yaz mevsimi dolayısıyla bakliyat tüketiminde yaşanan düşüşe dikkat çekti. Gıda Mühendisi Ece Duru, “Baklagilleri, haşlamış ürün seçenekleriyle öğünlerde kullanarak kısa zamanda lezzetli ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz” dedi.

  Haziran 2023
 • Duru Spor Kulübü 20 Yıldır Ülkemize Şampiyon Sporcular Kazandırıyor

  Türkiye’nin lider gıda firması Duru Gıda, Duru Spor Kulübü’ne verdiği destekle ülkemize şampiyon sporcular kazandırıyor. 20 yıldır profesyonel olarak faaliyetlerini sürdüren kulüp, ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atıyor.

  Mayıs 2023
 • Türkiye’nin lider bakliyat markası Duru, bu kez “Garnitür” ile sofralara lezzet katacak

  Duru’nun 88 yıllık uzmanlığı ve tecrübesiyle geliştirilen Duru Pratik ailesine yeni bir ürün daha katıldı. “Duru Pratik Garnitür”, sofralara hızlı, sağlıklı ve pratik çözümler sunmaya hazırlanıyor.

  Mayıs 2023
 • Lider Bakliyat Firması Duru, Depremin Yaralarını Sporla Sarıyor

  Türkiye’yi derinden sarsan depremlerin ardından Duru Performans Spor Kulübü Karaman’a gelen depremzede çocuklara spor eğitimi veriyor.

  Nisan 2023
 • Vardabit Yemeğini Bir de Duru Pratik’le Deneyin

  Bu yıl bayram sofralarınız daha lezzetli olacak! Mutfaklara lezzetli çözümler getiren Duru Gıda, ev yapımı tadındaki Duru Pratik çeşitleriyle, zamandan taviz vermeyenler için pratik çözümler sunuyor. Adana mutfağının tadına doyum olmayan Vardabit yemeği, Duru Pratik Haşlanmış Fasulye ile enfes bir lezzete kavuşuyor.

  Nisan 2023
 • Türkiye’de Kuraklık Sorunu Sürdürülebilir Tarım Politikalarıyla Çözülebilir

  Son 25 yılın en kurak kışını geçiren Türkiye’deki yağış azlığı, baraj ve göletlerdeki etkisini gözler önüne serdi. Türkiye’de sofralara en doğal ve sağlıklı ürünleri kazandıran Duru Gıda, 22 Mart Dünya Su Günü özelinde artan su krizi ve tarımda yaşanacak kuraklığın etkileri hakkında açıklamalarda bulundu.

  Mart 2023
 • Duru Gıda ALFA Awards 2022’de “Customer Brand” ödülüyle kürsüye çıktı

  Duru Gıda, “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markalar”ın ödüllendirildiği ALFA Awards 2022’de gıda kategorisinde yılın “Customer Brand”i ödülünü aldı. Ödülü Duru Gıda adına Pazarlama Müdürü Sevinç Bilge Doğan aldı.

  Ekim 2022
 • Azize Bekar, 2022 yılında 7 Türkiye Şampiyonluğu Kazandı

  Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Sporcusu Azize Bekar, 2022 yılının MTB (Dağ Bisikleti) Şampiyonası Elit Kadın Kategorisinde bütün Türkiye şampiyonluklarını kazandı.

  Ağustos 2022
 • 1 saatte lezzetli ve pratik aşure yapmak ister misiniz?

  Türkiye’de bulguru ve bakliyatı sofralara en lezzetli sağlıklı haliyle kazandırmayı hedefleyen Duru Bulgur, Aşure günü için ‘pratik’ bir çözüm öneriyor.

  Ağustos 2022
 • Duru Bulgur’dan Bayram Sofralarını Lezzetlendirecek Tarifler - ŞAM TİRİDİ ve ÇAVBELEK

  Bulgurlu yemek tarifleriyle sofralarda lezzet şöleni yaşatan Duru Bulgur, bayram sofralarına özel “Şam Tiridi” ve “Çavbelek” tarifleriyle, hem sağlıklı hem de doyurucu alternatifler sunuyor.

  Temmuz 2022
 • Duru Bulgur Spor Kulübü Sporcusu Azize Bekar “Türkiye Bisiklet Yol Şampiyonasında” Birinci Oldu

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Türkiye Bisiklet Yol Şampiyonasında Duru Bulgur Performans Kulübünden Azize Bekar yarıştığı iki kategoride birincilik elde etti. Bekar, Bireysel zamana karşı bisiklet parkurunda ve yol yarışlarında bitişi ilk sırada geçmeyi başardı.

  Haziran 2022
 • Kuraklık Geri Dönülemez Şekilde Dünyamızı Etkiliyor… Oysa Yaşanabilecek Bir Tek Dünya Var

  Türkiye’nin en önemli bulgur üreticilerinden Duru Bulgur, 17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü’nde buğdayın geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

  Haziran 2022
 • “Duru Pratik Hazır Yemek” ile en güzel ev yemeklerine sofranızda yer açın

  Kolay hazırlanışı ve kısıtlı zamanlarda sunduğu inovatif çözümlerle mutfaklara lezzetli çözümler getiren “Duru Pratik Hazır Yemek” ile ev yemeği hazırlamak artık vakit almayacak.

  Haziran 2022
 • Duru Bulgur elektrik tüketiminin yüzde 85’ini güneşten karşılayacak

  Türkiye’nin öncü gıda firmalarından Duru Bulgur, çevre dostu projelere ağırlık vermeye devam ediyor. Güneş enerjisi alt yapısını geliştirmeye karar veren Duru Bulgur, 2,8 megavatlık kapasitesini yılsonuna kadar 5,8 megavata çıkaracak.

  Haziran 2022
 • Yazın Sofralarda Bulguru Eksik Etmeyin

  Havalar yavaş yavaş ısınmaya başlarken, yaz aylarında beslenme alışkanlıklarına daha da özen göstermenin vakti geldi… Duru Bulgur, yaz döneminde sağlıklı beslenmenin önemini bir kez daha hatırlatıyor, bulgur ile benzersiz tatlara dönüşen pratik ve sağlıklı yemekleri lezzet severlerin beğenisine sunuyor.

  Haziran 2022
 • Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Santini Queens Bisiklet Yarışına damga vurdu

  Dünya bisiklet yarışlarının en zorlu etaplarından biri olarak gösterilen Santini Queens bu yıl Marmaris’te yapıldı. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kapsamında gerçekleştirilen ve 13 ülkeden 300’ü aşkın sporcunun katıldığı yarışmalarda Duru Bulgur Performans Kulübü’nden Azize Bekar, 145 kilometrelik uzun etabı birinci sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı ve Queens of Queen (Kraliçelerin Kraliçesi) ünvanını kazandı.

  Haziran 2022
 • Duru Bulgur, Yıldızlar Gençler Taekwondo Şampiyonası’nda Üçüncü Oldu

  Karaman geleneksel Türk Dil Kupası Yıldızlar ve Gençler Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda Duru Bulgur Performans Spor Kulübü üçüncülüğü elde etti.

  Mayıs 2022
 • Obeziteye Karşı Düzenli Olarak Bulgur Tüketin

  Modern çağın en yaygın ve tehlikeli hastalığı olarak tanımlanan obezite, Avrupa’da salgın boyutuna ulaştı. Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı rapora göre Türkiye, Avrupa’nın en obez ülkesi. Rapora göre, Türk halkının üçte ikisi yüksek kilolu ve bunların yarısı da obez sınırında. Gıda Mühendisi Ece Duru, 22 Mayıs Dünya Obezite Günü’nde obezite ile mücadelede alınacak önlemlere dikkat çekerek, bulgur gibi glisemik indeksi düşük gıdalarla beslenmenin, obezite ile mücadelede etkili araçlardan biri olduğunu anlattı.

  Mayıs 2022
 • Duru Bulgur Performans Kulübü sporcuları yol bisikleti şampiyonasına damga vurdu

  Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Antalya Belek'te düzenlenen Türkiye Şampiyonası 2. Etap Yol Bisikleti Yarışları’nda Duru Bulgur Performans Spor Kulübü takım halinde birinciliği elde etti. Turnuvanın ardından Karaman Duru Bulgur Performans Spor Kulübü, Milli Takıma 4 sporcu birden gönderme başarısı gösterdi.

  Mart 2022
 • Duru Bulgur’un kadın sporcuları Alanya’daki bisiklet yarışına damga vurdu

  Alanya'da gerçekleştirilen Hasan Terzi 1. Etap Bisiklet Yol Yarışları Karaman Duru Bulgur Performans Spor Kulübü’nün büyük başarısına sahne oldu.

  Şubat 2022
 • Yanlış tarım uygulamaları İç Anadolu’da obrukların artmasına neden oluyor

  Son dönemde özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde sayıları hızla artan obrukların önemli bir tehlikeye işaret ettiğine dikkat çeken Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru “İç Anadolu Bölgesi’nin kurak arazi yapısı düşünüldüğünde, ekim yapılacak ürünün doğru tespit edilmesi, tarımın sürdürülebilirliği adına son derece önemli. Mısır, pancar gibi bitkilerin fazla su ihtiyacı, kurak bölgelerdeki kuyuların su miktarının tükenmesine neden oluyor” dedi.

  Ocak 2022
 • Hububat ve bakliyat üretiminin geleceği tohumda gizli

  Hububat ve bakliyat üretimini sürdürülebilir kılmak için tohum geliştirme çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiğine dikkat çeken Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru, bu düşünceyle hayata geçirdikleri “Ahmet Buğdayı” projesinde elde edilecek tohumları en geç 2023 yılına kadar Türk çiftçisiyle buluşturacaklarını ifade etti.

  Eylül 2021
 • Duru Bulgur Performans Spor Kulübü sporcuları Taekwondo’da tarih yazdı

  Zekeriya Tutar Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Duru Bulgur Performans Spor Kulübü adına yarışan Mümine Nur Göz kazandığı altın madalya ile Milli Takıma seçilirken, aynı turnuvada Aleyna Nur İli de gümüş madalya kazanarak, Milli Takım seçmelerinde yeniden yarışma hakkı kazandı.

  Temmuz 2021
 • Sürdürülebilir gıda için bakliyatlar kritik önem taşıyor

  Bu yıl ana teması “Ekosistem restorasyonu’ olarak belirlenen Dünya Çevre Günü’nün gıda sürdürülebilirliğinin önemi hakkında önemli bir farkındalık sağladığına dikkat çeken Duru Bulgur Gıda Mühendisi Ece Duru, “Bakliyatlar zengin besin değerleriyle tüm insanlık için biyoyararlılık gösteriyor. Bakliyatlar bu anlamda dünya nüfusu için önemli bir sürdürülebilir gıda olarak öne çıkıyor” dedi.

  05 Haziran 2021
 • 2 bin yıllık Ahmet Buğdayı dünya sofralarıyla buluşacak

  Nesiller boyunca babadan oğula ekip biçilen ve tükenmek üzere olan “Ahmet Buğdayı” tohumları Duru Bulgur’un destek olduğu projeyle Türk tarımına kazandırılıyor. Duru Bulgur ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü projeyle en geç 2023 yılında çiftçilere dağıtılacak olan Ahmet Buğdayı, ülkemizin tarım ihracatına önemli katkılar sağlayacak.

  Haziran 2021
 • Küresel tahıl ve bakliyat pazarında Türkiye’yi büyük fırsatlar bekliyor

  Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru, küresel tahıl üretiminin yıllar içinde rekor sayılara ulaştığını söyleyerek, “2050’de dünya nüfusunun 10 milyara ulaşacağı öngörüsünden hareketle Türkiye’nin dış pazarlarda elini güçlendirmemiz için ekim alanlarını ve verimliliği artırmamız şart” diye konuştu.

  04 Mayıs 2021
 • Karaman’a Bir Altın Bir Bronz Madalya

  Duru Bulgur Performans Spor Kulübü sporcuları Türkiye şampiyonalarında önemli başarılara imza attı. Antalya Kemer’de gerçekleştirilen 1.Etap Türkiye Pool Amerikan Bilardosu Türkiye Şampiyonasında Mahmut Sami Köylü rakiplerini eleyerek altın madalyayı göğüsledi. Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonasında da Ali Akbaş dereceye girmeyi başararak bronz madalya aldı.

  15 Nisan 2021
 • Tarımda Havza Modeli yaygınlaştırılmalı

  Her yıl tüm dünyada 22 Mart’ta kutlanan “Dünya Su Günü” dolayısıyla Duru Bulgur Onursal Başkanı İhsan Duru, tarım sektörünü tehdit eden kuraklık tehlikesine dikkat çekti. Duru “Gıda güvenliğini sürdürülebilir kılmak için ülkemizde Tarımda Havza Modeli mutlaka yaygınlaştırılmalı” dedi.

  09 Mart 2021
 • Sürdürebilir Beslenmenin Altın Anahtarı Bakliyat

  Daha sağlıklı bir dünya oluşturmak için daha sürdürülebilir ve besleyici gıdaların beslenmeye dahil edilmesi gerektiğini belirten Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru “Anadolu’nun yerli tohumlarına sahip çıkarak, bakliyat ve bulgurda ürün çeşitliliğine yöneliyoruz; sağlıklı ve sürdürülebilir beslenmenin temellerini atıp, sağlıklı bir gelecek için çalışıyoruz ” dedi.

  09 Şubat 2021
 • Kolon Kanserine Karşı ‘Lifli Beslenme’ Kalkanı

  Kanser hastalıkları için ‘beslenmenin’ koruyucu faktör olduğu, bugün tüm uzmanların üzerinde hemfikir olduğu bir konu. “4 Şubat Dünya Kanser Günü” nedeniyle lifli gıda tüketmenin önemine dikkat çeken Duru Bulgur Gıda Mühendisi Ece Duru, özellikle kolon kanseri için lif içeren gıdaların koruyucu faktör fonksiyonu üstlendiğini belirtti.

  02 Şubat 2021
 • Cumhuriyetin 100’üncü yılına 2 bin yıllık Ahmet Buğday’ı tohum

  Covid 19 salgınının yaşandığı bu günlerde ülkeler öz kaynaklarıyla beslenmek için bir biri ardına projeler açıklıyor. Yaşanan pandemiyle birlikte ülkemizde de tarımın ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşıldı. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Hocası Prof. Dr Nevzat Aydın, Duru Bulgur ile tohum ıslahı ve verimliliğin artırılması için 4 yıldır yürüttükleri çalışmaları anlattı. 2 bin yıllık tarihiyle Ahmet Buğdayı, Duru Bulgur ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nin ortaklaşa yürüttüğü projeyle yeniden Türk çiftçisine sunuluyor. Yaygın ekimin ardından kıraç arazilerde buğday verimliliğini artıracak ve Türkiye ekonomisine 165 milyon TL katkı sağlanacak.

  04 Mayıs 2020
 • Uzmanlar Uyarıyor; Sürdürülebilir bir tarım için ekim nöbeti sistemi doğru uygulanmalıdır

  Ekim sahalarındaki yanlış tarım uygulamalarına dikkat çeken sektör temsilcileri ve akademisyenler “Mısır ve şeker pancarı gibi su tüketen bitkilerin İç Anadolu gibi kurak iklimlerde ekilmesi, su kaynaklarının ve toprağın geleceğini tehlikeye atıyor” uyarısında bulunuyor.

  15 Nisan 2020
 • Duru Bulgur Performans Kulübü Bilardoda Avrupa Şampiyonası’na katılacak

  Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1. Etap (10 Top) müsabakalarında 3. olarak büyük bir başarıya imza atan Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Milli Sporcusu M. Sami Köylü, Nisan ayında Romanya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

  07 Mart 2020
 • GULFOOD Fuarı’nda Duru Bulgur lezzetlerine yoğun ilgi

  Dubai’de düzenlenen dünyanın en önemli gıda ve içecek fuarlarından GULFOOD 2020 Fuarı’nda Duru Bulgur rüzgârı esti. Türk bulgurunun geleneksel ve yenilikçi lezzetlerini tanıtan Duru Bulgur, fuarın en dikkat çekici markalarından biri olmayı başardı.

  26 Şubat 2020
 • Bisiklet Sporundaki Başarısı ile Azize Bekar Olimpiyatlara Göz Kırpıyor

  Uluslararası 2020 Kış Antrenman Yarış Serisi kapsamında 25 Ocak’ta Antalya Belek’te başlayan Grand Prix Yol Bisikleti Elit Kadınlar Yarışında, Duru Bulgur Performans Spor Kulübü sporcusu Azize Bekar, 32 sporcu arasında 6. sıraya yerleşerek, performansı ile 2024 Olimpiyatları için hazır olduğunu gösterdi.

  20 Ocak 2020
 • Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Mahmut Samet İçer ile gururlandı

  12-16 Ocak 2020 tarihleri arası Ankara’da düzenlenen Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda Duru Bulgur Performans Spor Kulübü adına yarışan Mahmut Samet İçer, 131 rakibi içerisinde ilk sekize girerek İstanbul’da yapılacak olan uluslararası şampiyonada Türk Milli Takımı adına ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

  10 Ocak 2020
 • Ahmet Buğdayı Anadolu topraklarında yeniden hayat bulacak

  Nesiller boyunca babadan oğula ekip biçilen ve tükenmek üzere olan “Ahmet Buğdayı” tohumları ilk kez toprakla buluştu. 2 bin yıllık tarihiyle Ahmet Buğdayı, Duru Bulgur ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü projeyle yeniden Türk çiftçisine kazandırılacak. Projenin hayata geçmesiyle birlikte kıraç arazilerde buğday verimliliğinin artırılması ve bu yolla Türkiye ekonomisine 165 milyon TL katkı sağlanması hedefleniyor.

  Kasım 2019
 • Duru Bulgur lezzetleri Anuga Fuarı’nda büyük ilgi gördü

  Duru Bulgur, bu yıl 100. yılını kutlayan dünyanın en büyük gıda ve içecek Fuarı Anuga’da gerçekleştirdiği tadım etkinliğiyle katılımcılardan tam not aldı.

  Ekim 2019
 • Duru Pratik ile hızlı ve lezzetli aşure

  Nesillerin iyi beslenmesine yönelik sağlıklı ürünler için çalışan Duru Bulgur, inovatif ürün grubu olan Duru Pratik lezzetlerinden oluşan leziz bir aşure tarifi hazırladı.

  Ağustos 2019
 • Duru Bulgur’a Güney Kore’den tam not

  Dünyanın en önemli gıda fuarlarından SFH Seoul Food&Hotel 2019’da tanıtılan Duru Bulgur ürünleri, Uzak Doğu’da büyük beğeni topladı.

  Haziran 2019
 • Duru Bulgur lezzetlerine Uzak Doğu’da yoğun ilgi

  Dünyanın en önemli gıda fuarlarından Foodex Japan 2019’a katılan Duru Bulgur ürünleri, Uzak Doğu’da büyük beğeni topladı. Türk bulgurunun geleneksel ve yenilikçi lezzetlerini tanıtan Duru Bulgur, fuar katılımcılarından tam not aldı.

  Mart 2019
 • En İnovatif Sağlıklı Gıda Ödülü Duru Bulgur’a geldi

  Gıda sektörünün en önemli fuarları arasında gösterilen Dubai Gulfood Fuarı’na katılan Duru Bulgur, Duru Lival Çiya Aç Kat ürünü ile Sağlıklı Gıda kategorisinde en inovatif ürün ödülüne layık görüldü. Ödülü Duru Bulgur’un Ar-Ge’den sorumlu Gıda Mühendisi Ece Duru aldı.

  Mart 2019
 • Duru Bulgur sporcu gençler yetiştiriyor

  Sağlıklı nesiller yetişmesi için endüstriyel alanda çalışmalar yürüten Duru Bulgur, son yıllarda eğitim ve spora verdiği destekle de dikkat çekiyor. Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, “Performans Spor Kulübümüzün Tekvando Takımı, 2018 yılında uluslararası alanda kazandığı madalyalarla göğsümüzü kabarttı. Tekvandodaki iddiamızı bisiklet branşında da sürdüreceğiz. Hedefimiz önce Türkiye ve Balkan şampiyonlukları, ardından da 2024 Paris Olimpiyatları!...” dedi.

  Şubat 2019
 • Duru Bulgur, Letonya’da lezzet şöleni yaşattı

  Letonya’nın başkenti Riga’da düzenlenen Letonya Tadım Günleri’ne katılan Duru Bulgur, Türk Bulgurunu hem tanıttı, hem de ziyaretçilere lezzet şöleni yaşattı.

  Şubat 2019
 • Duru Pratik haşlanmış bakliyat raflarda

  Duru Bulgur’un sağlıklı beslenmeyi pratikleştirmeye yönelik Ar-Ge çalışmalarının ilk etabı tamamlandı. Nesillerin iyi beslenmesine yönelik sağlıklı ürünler için çalışan Duru Bulgur, yeni inovatif ürünü Duru Pratik’i piyasaya sundu. Lezzeti ve doğallığıyla sofraları tamamlayacak Duru Pratik, salatadan mezeye, pilavdan çorbaya her tarife ve bakliyat yemeklerine sağlıklı pratiklik katacak.

  Ocak 2019
 • Toprakta geriye döndürülemez değişiklikleri önlemeliyiz

  Anız yakılması nedeniyle ülkemizde binlerce hektar ekilebilir alanın yok olduğunu belirten Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emin Duru, “Eğer sürdürülebilir bir tarım hedefliyorsak tarım yapılan arazilerde telefi edilemez değişiklikleri önlemeliyiz” dedi.

  Eylül 2018
 • Filipinliler Türk bulgurunu çok sevdi

  Türkiye’nin önde gelen bulgur ihracatçılarından Duru Bulgur, 01 – 04 Ağustos 2018 tarihlerinde Filipinler Manile’de dünyanın en etkili ve en büyük iki gıda fuarından biri olan WOFEX - World Food Expo’ya katılarak, Türk bulgurunu Filipinliler’e ve dünyanın birçok ülkesinden katılımcılara tattırdı.

  Ağustos 2018
 • Duru’dan bakliyat tesisi yatırımı

  Dövizdeki spekülatif hareketliliğe karşı yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Türkiye’nin milli ve yerli firması Duru Bulgur, ülke ekonomisine sağladığı katkıyı yeni bakliyat tesisi yatırımıyla 15 milyon Türk lirasına çıkardı. Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, “Türkiye’nin en büyük bakliyat ihracatçılarından biri olarak ülke ekonomisine katkı için üretim faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Paketli bulgurun %85’ini 51 ülkeye kendi markamızla ihraç ediyoruz. Geçen yıl 17 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirerek ekonomimizin güçlenmesine katkı sunduk, aynı azimle faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.

  Ağustos 2018
 • İlkokullar İçin Yardımcı Ders Afişleri Sergisi

  Çeyrek asır öncesine kadar ilkokulların olmazsa olmazları arasında yer alan, 1940 – 1980 dönemine ait 150 orijinal afiş, “İlkokullar için Yardımcı Ders Afişleri Sergisi” ile Karaman’da gün yüzüne çıkarıldı. Duru Bulgur’un desteği ile gerçekleştirilen sergi, Hollanda’da ikamet eden Ali Yağcı’nın “Yardımcı Ders Afişleri Koleksiyonu” arasından seçildi.

  Mayıs 2018
 • Buğday Ekimindeki Düşüsü Değerlendirdi

  Ülkemiz için son derece önemli bir tahıl olan buğday ekiminin her geçen yıl azaldığına dikkat çeken Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, “Tarım Havza Modeli”nin kuruluş ilkelerine bağlı kalınarak ve bölgedeki toprak yapısı ve su kısıtlılığı göz önünde bulundurularak uygulandığında buğday ekimindeki düşüşün önlenebileceğini söyledi.

  Temmuz 2018
 • 40 okulda 2 bin 800 öğrenciye bulgur eğitimi

  Duru Bulgur, Türk mutfağının baş tacı bulgurun önemini ve lezzetini tanıtmak ve gelecek nesillere taşımak için “Duru Bulgur’u Öğreniyor” projesi kapsamında şu ana kadar 40 okulda, 5-7 yaş aralığında 2 bin 800 öğrenciye bulgur eğitimi verdi.

  Haziran 2018
 • Çocukların sağlıklı beslenmesi için bulgur yemeleri şart!

  Çocukların tek yönlü beslenmesi obeziteden kabızlığa birçok sorunu beraberinde getiriyor. Özellikle çocukları obeziteden korumak ve sağlıklı gıdalarla gelişimine destek olmak isteyen ebeveynlere Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’ndan önemli mesajlar var...

  Şubat 2018
 • Anadolu’nun en bereketli, altın değerindeki ‘Ahmet Buğdayı’ korumaya alınıyor

  4 nesildir dededen oğula ekip biçilen ve tükenmek üzere olan Ahmet Buğdayı korumaya alınıyor. Anadolu topraklarının besleyiciliğiyle ve bereketiyle altın değerinde görülen, Karaman Taşkale’de 2 bin yıllık geçmişe sahip olan Ahmet Buğdayı için Duru Bulgur, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ile işbirliği yaptı ve yerli buğdayın genetik kalitesini korumak için proje başlattı. Proje ile tohumlar seradaki ilk filizlerini verdi. Ekim ayında ise toprakla buluşacak, çiftçiye dağıtılacak.

  10 Mart 2018
 • Duru Bulgur özel Tabbule salatası ile ISRAFOOD’da gönülleri fethetti

  Bu yıl 34. kez düzenlenen ISRAFOOD 2017 Gıda Fuarı’na Türk Mutfağı damgasını vurdu. Kudüs ve Tel Aviv’de bulgurlu, cezeryeli, künefeli, şalgamlı 2 ayrı Türk Günü düzenledi. Filistin ve İsrail’in ortak lezzeti Tabbule salatasının da ikram edildiği Duru Bulgur standı önünde uzun kuyruklar oluştu.Yemeklerinde ince bulgur kullanan bölge halkı başbaşı bulgurun boyutu ve lezzetine hayran kaldı. Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, aynı lezzetlere olan tutkuları sebebiyle Filistinli ve İsrailli tüketicilerini aynı sofrada buluşturduklarını ifade etti.

  01 Aralık 2017
 • Duru Bulgur Anadolu’nun yerli buğdayına sahip çıkıyor

  Ürettiği bulgurun kalite ve doğallığı korunarak gelecek nesillere aktarılması amacı ile Duru Bulgur, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı. Ar-Ge çalışmaları ile geçmişte kullanılan ama bugün tohumlarına az rastlanan yerli buğdayın çeşitlerinin yeniden tarım endüstrisine kazandırılması hedefleniyor.

  25 Ekim 2017
 • Yunus Emre Dîvanı’nın en eski nüshası koruma altında

  Kültürel ve tarihi değerlerin korunması ve bu değerlerin gelecek nesillere aktarılması sorumluluğunu üstlenen Duru Bulgur, Yunus Emre Divânlarının en eski nüshası olarak kabul edilen Karaman Nüshasını koruma altına aldı. Araştırmacı yazar Yusuf Yıldırım tarafından hazırlanan Risâletü’nNushiyye ve Divân-ı Yûnus Emre Karaman Nüshası; Yunus Emre’nin hayatı, Divân’ın Karaman nüshası tam metni ve Latin harflerine çevirisinden oluşuyor.

  17 Ekim 2017
 • Filipinler’den Danimarka’ya; dünya bulgur ile tanışıyor

  Duru Bulgur, Anadolu’nun eşsiz lezzetlerini dünya mutfaklarına taşımayı sürdürüyor. Danimarka ve Filipinler’de düzenlenen büyük gıda fuarlarına katılan Duru Bulgur, günde üç öğün pirinç tüketen Filipinlilerin tutkusu haline geldi. Danimarka’da doğallığı ve besleyiciliği ile bulgur, lezzet severlerden de tam not aldı.

  03 Ekim 2017
 • Taş Değirmenden gelen özel lezzeti sofralara taşıyor

  Sofralarımızın baş tacı bulgur,lezzetini bu toprakların doğallığından alıyor. Dünyaya bu özel lezzeti tanıtmak için 51 farklı ülkeye ihracat yapan Duru Bulgur, Anadolu’nun en doğal buğdayını binlerce yıllık doğal taşlardan üretilen taş değirmenlerde işleyerek sofralara taşıyor.

  07 Eylül 2017
 • Duru Bulgur, Dual Ürünleriyle Bulgurda İnovasyon Yaptı

  Duru Bulgur, yeni inovatif ürünü Duru Dual serisiyle taş değirmenin eşsiz lezzetini ve doğallığını besleyici ve pratik bakliyat karışımları ile sofralara taşımaya devam ediyor. Bulgurda lezzet devrimi yapan Duru,mantarlı, mercimekli ve nohutluDual ürünleri arasına FirikliBulgur’u da ekledi. Duru Dual serisi, özel tasarım yeni ambalajlarıyla tüketicilerine daha şık ve daha çeşitli ürünler sunuyor

  22 Eylül 2017
 • Türk bulguru Tayland mutfağına da girdi!

  Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı kendisine görev edinen Duru Bulgur, Tayland’ın ulusal market zincirlerinde 3 hafta süren tadım aktivitesi düzenledi. Bulguru hem marketlere hem de Taylandlıların mutfağına sokmayı başardıklarını kaydeden Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, pirinç düşkünü Taylandlılara bulguru sevdirdiklerini söyledi

  19 Mayıs 2017
 • Duru Bulgur Eğitimlere Hız Kesmeden Devam Ediyor

  Duru Bulgur tarafından, Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine; Bulgurun tarihi, üretimi ve mutfaklarda kullanımı konulu eğitim verildi. Çok sayıda öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı bulgur eğitimine, yoğun ilgi vardı.

  28 Şubat 2017
 • Maltepeli Kadınlara Bulgur Eğitimi

  Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Girişimcilik Mutfağında Duru Bulgur sosyal sorumluluk kapsamında kadınlara bulgur eğitimi verildi. Uygulamalı eğitimde kadınlar, mutfağımızın geleneksel ürünü bulguru farklı gözle yeniden keşfetti.

  20 Ocak 2017
 • İstanbul Medipol Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencilerine Bulgur Eğitimi

  21-22 Aralık tarihlerinde, İstanbul Medipol Üniversitesinde gerçekleştirilen etkinlikte Duru Bulgur, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde okuyan öğrencilere Bulgur eğitimi verdi.

  27 Aralık 2016
 • Karaman Kuşları Bu Kez Yuvasında Olacak

  Duru Bulgur'un sosyal sorumluluk projesi Karaman Kuşları sergisi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Karaman’da açıldı. Sergi 10 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

  26 Aralık 2016
 • "Bulguru Dünyaya Tanıtmak Sosyal Sorumluluk Projemiz"

  Anadolu Üniversitesi Gastronomi ve Aşçılık bölümü öğrencilerine "Bulgurun üretim süreci, kültürlerdeki yeri ve mutfaklarda kullanımı" konulu bir eğitim veren Duru Bulgur Pazarlama Müdürü Ayşe Sarımehmet, üniversite ve kreşlerde eğitim vererek bulguru genç nesillere öğretmeyi ve sevdirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Sarımehmet, Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı sosyal sorumluluk görevi olarak gördüklerini de belirtti

  26 Aralık 2016
 • Duru Bulgur Türk bulgurunu Kuveytlilere Çok Sevdirdi

  Türk bulgurunun hak ettiği konuma erişmesi için, faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Duru Bulgur, Kuveyt'te yaptığı tadım aktiviteleri ile halkın gözdesi oldu.

  26 Aralık 2016
 • Duru Bulgur Suudi Arabistan'da

  Duru Bulgur, Suudi Arabistan'da çok beğenildi.

  26 Aralık 2016
 • Bulgur Eğitimi Bu Kez Haliç Üniversitesinde

  İstanbul Haliç Üniversitesinde, Bulgurun tarihi, üretim süreci ve mutfaklarda kullanımı ile ilgili eğitim veren Duru Bulgur Pazarlama Müdürü Ayşe Sarımehmet, tüm iller genelindeki eğitimlere hız kesmeden devam ettiğinin altını çizerek, bu kez rotanın Haliç Üniversitesinde olduğunu belirtti.

  26 Aralık 2016
 • Duru Bulgur Mersin Üniversitesinde Bulgur Eğitimi Verdi

  Duru Bulgur; 2 Aralık 2016 tarihinde, Mersin Üniversitesinde Aşçılık ve Gastronomi Bölümünde okuyan öğrencilere, bulgur eğitimi verdi.

  23 Aralık 2016
 • Duru Bulgur'dan Lise Öğrencilerine Bulgur Eğitimi

  Duru Bulgur, 30 Kasım tarihinde İzmir Çeşme Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerine bulgur eğitimi verdi.

  24 Aralık 2016
 • Duru Bulgur Mersin Üniversitesinde Bulgur Eğitimi Verdi

  Duru Bulgur; 2 Aralık 2016 tarihinde, Mersin Üniversitesinde Aşçılık ve Gastronomi Bölümünde okuyan öğrencilere, bulgur eğitimi verdi.

  23 Aralık 2016
 • Duru Bulgur bulgur çeşitleriyle de lider

  Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı misyon edinen Duru Bulgur, taş değirmen kullanarak ürettiği birbirinden lezzetli bulgur çeşitleriyle her damak zevkine hitap ediyor.

  16 Ağustos 2016
 • Bademli Bulgur Pilavı

  Birbirinden lezzetli bulgurlu yemek tarifleriyle hem Türk hem Dünya mutfağına hitap eden, Duru Bulgur Bademli Bulgur Pilavı ile bulgur ile yine lezzet şöleni yaşatıyor.

  25 Haziran 2016
 • Bulgur hakkında bilmeniz gereken 10 önemli bilgi

  Duru Bulgur, geleneksel gıdamız, bulgurla ilgili bilinmesi gereken 10 önemli bilgiyi sıraladı.

  20 Haziran 2016
 • Duru Bulgur’dan köftelik bulgurla yapılan nefis revani

  Duru Bulgur’dan Köftelik Bulgurla yapılan Revani tatlısı, lezzet tutkunlarının favorisi olmaya aday.

  15 Haziran 2016
 • Duru Bulgur Japonya'da

  Duru Bulgur, Japonya’daki ünlü market zincirinde raflardaki yerini aldı. Türk Bulgurunu tanıştırmakla kalmayıp kısa sürede satış rekoru kıran Duru Bulgur, Japon halkınım gözdesi olmayı başardı.

  15 Haziran 2016
 • Tayland'lılardan Duru Bulgur'a Tam Not

  Türk bulgurunu dünyaya tanıtma misyonuyla, Uzakdoğu’da da bulguru sevdirmeye kararlı olan Duru Bulgur, gıda üretim süreçlerinin tüm aşamalarında yer alan firmaların katıldığı, yiyecek-içecek sektöründeki küresel oyuncuların da bir araya geldiği dev organizasyonlar arasında yer alan “THAIFEX World of Food Asia” Gıda Fuarı'na katıldı.

  08 Haziran 2016
 • Duru Bulgur miniklere bulgurun faydalarını anlattı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın düzenlediği "Lider Çocuk Tarım Kampı" öğrencilerini ağırlayan Duru Bulgur, öğrencilere bulgurun oluşum süreci, nasıl üretildiği, bulgurun dünyadaki yeri ve sağlığımıza olan faydalarını anlattı.

  07 Haziran 2016
 • Duru Bulgur’dan anlamlı sosyal sorumluluk projesi

  Duru Bulgur, sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği “Karaman Kuşları Sergisi”nden elde edilen tüm geliri öğrencilere burs olarak verdi.

  24 Mayıs 2016
 • Duru Bulgur’dan, sağlıklı inovatif ürünler, 15 dakika’da nohutlu bulgur pilavı

  Duru Bulgur, yeni inovatif ürünü olan Duru Dual Bulgur serisiyle, kullanım kolaylığı, zamandan tasarruf sağlayan, tamamen doğal ve sağlıklı bulgur karışımlarını tüketiciler ile buluşturdu.

  13 Mayıs 2016
 • Duru Bulgur anaokulu öğrencilerine uygulamalı bulgur eğitimi verdi

  9 Mayıs tarihinde Ataşehir Olcay Anaokulunda düzenlenen bulgur etkinliğinde, Duru Bulgur yaşları 4 ile 6 arasında değişen minik öğrencilere uygulamalı bulgur eğitimi verdi.

  9 Mayıs 2016
 • Duru Bulgur, Aşçılık Ve Gastronomi Öğrencilerine Bulgur Eğitimi Verdi

  20-30 Nisan tarihlerinde Bolu Mengen’de düzenlenen 2. Ulusal Aşçılık Kampı’na katılan Duru Bulgur, üniversitelerde aşçılık, gastronomi ve mutfak sanatları bölümü okuyan öğrenciler ile Aşçılık Lisesi öğrencilerine Bulgur Eğitimi verdi.

  26 Nisan 2016
 • Duru Bulgur, Gözünü Uzakdoğu Pazarına Dikti

  Duru Bulgur, ağırlıklı olarak pirincin tüketildiği Uzakdoğu’da Food&Hotel Asia Fuarı’na katılarak, Türk bulgurunu tanıttı. Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, "5 yıllık hedeflerimiz arasında ihracat yaptığımız Çin, Japonya, Güney Kore ve Filipinler gibi ülkelerdeki pazarımızı genişletmek ve diğer Uzakdoğu Asya ülkelerine yayılmak var" dedi.

  18 Mart 2016
 • Duru Bulgur, "Türk Bulgurunu" dünyaya tanıtıyor.

  2007 yılından bu yana 60 uluslararası gıda fuarına katılan Duru Bulgur, Türk bulgurunu tanıtmak için 500 bin adet kitap dağıttı. Katıldığı fuarlarda bulgur tadımı da yaptıran Duru Bulgur, geçtiğimiz yıl, Almanya, Brezilya, Dubai ve Avustralya, Çin ve Japonya’da uluslararası 8 fuara katıldı.

  18 Mart 2016
 • Duru Bulgur’dan Üniversitelilere Bulgur Eğitimi

  Duru Bulgur tarafından Balıkesir Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine "Bulgurun Tarihi, Üretim Süreci ve Mutfaklarda Kullanımı" konulu bir eğitim verildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen eğitimin sonunda öğrencilere katılım sertifikaları ve "Tarihinden Tarifine Bulgur" kitabı hediye edildi.

  14 Mart 2016
 • Duru Bulgur’dan Kadın Çalışanlarına 8 Mart Hediyesi

  Duru Bulgur, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın çalışanlarına sürpriz yaparak, adlarına fidan bağışında bulundu. Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti Gaziler Ağaçlandırma Bölümü’ne bağışlanan fidanların sertifikaları kadın çalışanlara, 8 Mart hediyesi olarak verildi.

  07 Mart 2016
 • Duru Bulgur, Bulguru Tekrar Arnavutlara Hatırlattı!

  Türklerin ve Arnavutların, Müslümanların ve Hristiyanların komşu olduğu, kardeş olduğu yer; Balkanlar… Yıllarca hep birlikte yaşayan, aynı sofrayı paylaşan gün gelip de ayrı düşen insanlar… Bulgurla birlikte sürgün edilen yaşamlar…

  22 Şubat 2016
 • "Tarihinden Tarifine Bulgur" kitabı ikinci baskısını yaptı

  Duru Bulgur yayınlarından çıkan "Tarihinden Tarifine Bulgur" kitabı ikinci baskısını yaptı. İlk baskısı 2014 yılında yapılan kitapta, bulgurla ilgili aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

  27 Ocak 2016
 • Türk Bulguru Duru, Çin Seddi’ni aştı, Çinliler, bulgurumuzu keşfetti

  Çinlilere bulgur yedirmek için Çin’de tanıtım çalışmaları yapan Duru Bulgur, ülkenin en büyük 100 markettinin raflarına Duru Bulgur’u sokmayı başardı. Çin’deki Uluslarası Gıda Fuarı’na katılarak Türk Bulguru Duru’yu tanıtan Duru Bulgur’un usta aşçılara pişirttiği bulgur pilavı ve bulgurlu yemekler ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

  11 Ocak 2016
 • Duru Bulgur Karamanlılar Derneği Bekir Sıtkı Erdoğan’ı Anma Konserine Destek Verdi

  Ankara Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği müzikseverlere muhteşem bir gece yaşattı. Bulgur tarafından desteklenen gecede Bekir Sıtkı Erdoğan’ı anlatan slayt gösterisi ile başlayan programda Karamanlılar Derneği Türk Sanat Müziği Korosu Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Konferans Salonunda adeta bir müzik şöleni yaşandı.

  12 Aralık 2015
 • Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrencilerine Duru Bulgur’dan Bulgur Eğitimi

  11 Aralıkta, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu’nda öğrencilere Bulgurun tarihi üretim süreci ve mutfaklarda kullanımı konulu eğitim verildi.

  11 Aralık 2015
 • Akdeniz Üniversitesi’nde "Bulgur" Semineri

  20 Kasımda, Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu’nda, Bulgurun tarihi, üretim süreci ve mutfaklarda kullanımı" konulu seminer düzenlendi.

  20 Kasım 2015
 • Bulgur; Alman Üniversitelerinde ders olarak okutulacak!

  25-30 Nisan tarihleri arasında, Almanya’nın Deidesheim kasabasında bu yıl 48. Kez düzenlenen Gastronomische Akademi Deutschland eğitim programının konularından biri de bulgurdu.

  25-30 Nisan
 • Chef’s İstanbul’da Duru Bulgur’la Benim Kısırım blogger etkinliği

  Duru Bulgur’un sponsorluğunda, 27 Eylül tarihinde Chef’s İstanbul’da 10 kadın blog yazarının buluşmasıyla Duru Bulgur’la Benim kısırım blogger etkinliği gerçekleştirildi.

  23 Nisan 2013 Salı